Neohodnoceno

Edukační replika medaile s heslem 'Ein Volk, ein Reich, ein Führer'

Skladem (3 ks)
Kód: GERMAN195
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile, kterou lze vidět na přiložených obrázcích, je novoražbou a reprezentuje jedno z nejsilnějších hesel nacistického Německa: „Ein Volk, ein Reich, ein Führer“ (Jeden národ, jedna říše, jeden vůdce). Toto heslo bylo centrálním prvkem nacistické propagandy, která podporovala ideu národní jednoty a absolutní loajality k vůdci, v tomto případě Adolfu Hitlerovi.

Na aversu medaile je zobrazen profil Adolfa Hitlera, který byl jako kancléř a později diktátor Německa hlavní postavou nacistického režimu. Jeho období vlády bylo charakteristické rozsáhlou propagandou, masivním porušováním lidských práv, a nakonec vedlo k druhé světové válce a holokaustu.

Na reversu medaile je znázorněn hákový kříž obklopený větvemi dubu, což může symbolizovat sílu a vytrvalost, hodnoty, které nacistický režim připisoval německému národu a jeho „věčné“ říši. Dubové větve jsou také tradičním německým symbolikem, který byl během nacistické éry často využíván.

Je důležité přistupovat k těmto předmětům s historickým uvědoměním a respektem. Přestože mohou být předmětem sběratelského zájmu, měly by být prezentovány s důrazem na edukativní aspekt a jako připomínka temných kapitol lidské historie. 

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.

Neváhejte se na cokoliv zeptat!