Neohodnoceno

Medaile maskovaného rytíře - Symbolika a alegorie v medailovém umění

Skladem (>5 ks)
Kód: 2604
200 Kč
Kategorie: Německo
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile, kterou jste poskytli, má výrazně umělecký a alegorický design. Na jedné straně je zobrazen obrázek rytíře v souboji s drakem, což je tradiční symbol boje dobra proti zlu, s nápisem „Der verkappte Ritter“ – v překladu „Maskovaný rytíř“. Tento motiv může reprezentovat hrdinství, odvahu a boj proti převaze. Na opačné straně medaile je nápis „Fuer die Bessermacher“ a letopočet „Anno 1916“, který může odkazovat na rok výročí nebo významné historické události, možná spojené s první světovou válkou, a slogan „Fuer die Bessermacher“ by se dal volně přeložit jako „Pro ty, kdo dělají věci lépe“.

Tento umělecký výraz může být interpretován jako oslava lidského úsilí o zlepšení, nebo jako připomenutí určitého významného historického úsilí nebo hnutí, které mělo za cíl zlepšení společnosti nebo určité situace. Bez dalšího kontextu je obtížné určit přesný účel nebo příležitost, pro kterou byla medaile vytvořena.

Jedná se o nově dělaný kousek - replika

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.