Neohodnoceno

Medaile s tankem Tiger a 5 Deutsche Mark z roku 1988

Skladem (1 ks)
Kód: PCGS5
200 Kč
Kategorie: Německo
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

aukce od korunky, dejte si mě do oblíbených a mrkněte i na moje ostatní aukce!:-) Jedná se o nádhernou repliku

 

Medaile s vyobrazením tanku Tiger a hodnotou 5 Deutsche Mark představuje významný kus numismatické historie. Tank Tiger, neboli Tiger I, byl jedním z nejznámějších německých těžkých tanků používaných během druhé světové války. Jeho ikonický design a silná obrnění ho z něj udělaly jeden z nejuznávanějších a nejvíce obávaných tanků na bojišti. Medaile je tedy vynikajícím připomínkou vojenské historie a její hodnota 5 Deutsche Mark je také pozoruhodným numismatickým prvkem, který reflektuje německou měnovou historii před zavedením eura.

 

Na druhé straně medaile je vyobrazen orel, který je národním symbolem Německa, a nápis "Bundesrepublik Deutschland 1988". Toto je podstatný artefakt, který odráží dobu studené války a dějin západního Německa. Německá spolková republika, známá jako Západní Německo, byla nezávislý státní subjekt v letech 1949 až 1990. Tato medaile představuje úchvatný spojovací článek mezi vojenskou a politickou historií 20. století.

 

"Nabídkamých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.