Neohodnoceno

Edukační numismatický artefakt 'Schützen-Verein 1862'

Skladem (1 ks)
Kód: G492
219 Kč
Kategorie: Třetí říše
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Medaile, kterou lze vidět na přiložených obrázcích, je předmětem s hlubokým historickým významem. Na líci je vyobrazen portrét Adolfa Hitlera s titulem „Reichskanzler“, což odkazuje na jeho postavení říšského kancléře, které zastával od roku 1933. Zobrazení Hitlera na medailích bylo běžnou součástí nacistické propagandy, jenž sloužila k posílení jeho kultu osobnosti a legitimizaci jeho vlády.

Rubová strana medaile zobrazuje název „Schützen-Verein“ s datem „24.9.1933“ a číslem „1862“, což může odkazovat na konkrétní střelecký spolek a datum, které může mít význam ve vztahu k nacistickému režimu nebo osobnímu životu Hitlera. Hákový kříž, vyobrazený uprostřed, je nezaměnitelným symbolem nacismu a jeho tragických následků pro miliony lidí.

Přestože tyto medaile mohou mít určitou sběratelskou hodnotu, je nezbytné, aby byly prezentovány s plným vědomím jejich historického kontextu a důsledků, které nacistický režim měl. Je důležité, aby byly využívány jako edukativní nástroje pro připomenutí historie a jako varování před nebezpečím totalitních ideologií.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek."Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.