Neohodnoceno

Medaile za posílení bojové spolupráce v Sovětském svazu

Skladem (1 ks)
Kód: 3045
200 Kč
Kategorie: SSSR
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Медаль «За укрепление боевого содружества» (Medal Za ukreplenie boevogo sodruzhestva) je sovětská medaile udělovaná za zlepšení bojové spolupráce mezi různými vojenskými jednotkami. Byla založena v roce 1951 a udělována až do rozpadu Sovětského svazu v roce 1991. Medaile byla vyrobena ze stříbra a měla průměr 32 mm. Na přední straně byla zobrazena rudá hvězda s dvěma zkříženými meči a nápisem "За укрепление боевого содружества" (Za ukreplenie boevogo sodruzhestva) a na zadní straně byl nápis "СССР" (SSSR).

Tato medaile byla udělována nejen příslušníkům ozbrojených sil, ale také pracovníkům Ministerstva vnitra a KGB, stejně jako dalším členům bezpečnostních a zpravodajských složek Sovětského svazu. V průběhu své existence byla medaile udělena více než 1,5 milionům lidí, kteří se zasloužili o posílení bojové spolupráce a jednoty mezi různými složkami sovětského vojska.

Medaile "За укрепление боевого содружества" představuje významnou součást historie Sovětského svazu a je ceněnou sběratelskou položkou. Je to symbol jednoty a spolupráce mezi různými složkami vojska a zároveň připomínka dlouhého a obtížného období sovětské historie.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.