Neohodnoceno

Morgan dolar "Dualita symbolů: Novoražba mezi okultismem a patriotismem"

Skladem (>5 ks)
Kód: 949
200 Kč
Kategorie: USA
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Tato medaile, či lépe novoražba, představuje na jedné straně komplexní okultní symboliku a na straně druhé klasický americký státní symbol. Aversní strana medaile je plná obrazů, které jsou běžně spojovány s esoterickými nebo tajnými společnostmi, jako je lebka, hadi, mystické figury a vševidoucí oko uvnitř trojúhelníku. Tyto prvky často symbolizují smrt, přeměnu, tajné znalosti a dohled nadřazené autority.

Reversní strana je v příkrém kontrastu s aversní stranou, neboť zobrazuje heraldického orla, symbol Spojených států amerických, který je běžný na mincích jako je americký stříbrný dolar. Orel je zde obklopen tradičními americkými symboly, jako jsou olivové větve, šípy a heslo "In God We Trust".

Tento typ novoražby může být vytvořen z mnoha důvodů, od uměleckého vyjádření přes satiru až po politický komentář. Mohou sloužit jako médium pro vyjádření názorů nebo jako prostředek k zamyšlení nad určitými aspekty kultury či historie. Vzhledem k tomu, že tento předmět neodpovídá standardním návrhům mincí vydávaných státními autoritami, je pravděpodobné, že nebyl vytvořen jako oficiální platidlo.

poštovné se platí vždy jedno. 

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek