Neohodnoceno

Morgan dollar s lebkou a indiánskou hlavou 1921

Skladem (>5 ks)
Kód: 859
200 Kč
Kategorie: USA
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Morgan dollar je americká stříbrná mince s hodnotou jednoho doláru, ražená v letech 1878 až 1904, a poté ještě v roce 1921. Jednou z nejzajímavějších verzí této mince je vydání z roku 1921 s motivem lebky a indiánské hlavy, která vzbuzuje zájem sběratelů i laické veřejnosti. Na přední straně mince se nachází portrét Liberty, na zadní straně je pak standardní motiv amerického orla a nápis "E Pluribus Unum". Tento unikátní design se často objevuje na aukcích a mezi sběrateli mincí.

Motiv lebky a indiánské hlavy na Morgan dollar z roku 1921 je neobvyklý a vzbuzuje řadu otázek. Spekuluje se, že design byl inspirován kulturou původních obyvatel Ameriky, kterou v té době sběratelé a umělci obdivovali. Mnoho lidí se domnívá, že tento motiv měl také připomínat utrpení a neúspěchy vlády USA vůči indiánským kmenům. Nicméně, oficiální důvod pro využití tohoto motivu nebyl nikdy potvrzen.

Morgan dollar s motivem lebky a indiánské hlavy z roku 1921 je velmi ceněný mezi sběrateli mincí a často bývá označován jako rarita. Tyto mince jsou velmi vzácné a dnes se na trhu nacházejí jen omezené množství exemplářů. Jejich hodnota na aukcích může dosáhnout velmi vysokých částek a některé exempláře se prodaly za desítky tisíc dolarů. Morgan dollar z roku 1921 s motivem lebky a indiánské hlavy je tedy nejen zajímavým kouskem historie, ale i cenným artefaktem, který může být velmi hodnotným přírůstkem do sbírky.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.