Neohodnoceno

Unikátní medaile s maskotem olympijských her 1980 - Medvídkem Mishou

Skladem (1 ks)
Kód: PCGS4
200 Kč
Kategorie: SSSR
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

aukce od korunky, dejte si mě do oblíbených a mrkněte i na moje ostatní aukce!:-) Jedná se o nádhernou repliku

 

Medaile s vyobrazením medvídka s olympijským opaskem a rokem 1980, spolu s nápisem "Пять речей", je unikátní kousek olympijské historie. Medvídek se stal oficiálním maskotem letních olympijských her, které se konaly v roce 1980 v Moskvě. Tento medvídek, zvaný Misha, je dojemným symbolem olympijského ducha a významnou součástí sportovní historie. Tato medaile je tak památníkem nejen olympijských her, ale i období, kdy se světové sportovní události odehrávaly v pozadí politických napětí studené války.

 

Rok 1980, který je na medaili zvýrazněn, je rokem, kdy se konaly letní olympijské hry v Moskvě, a zároveň jedním z nejkontroverznějších ročníků v historii her. Tyto hry byly poznamenány politickým bojkotem ze strany některých zemí, vedeným Spojenými státy, jako reakci na sovětskou invazi do Afghánistánu v roce 1979. Tato medaile tedy představuje historický artefakt, který odráží jak sportovní, tak politickou historii tohoto období.

 

"Nabídkamých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.