Neohodnoceno

Řád za zásluhy o německou orlici - (Verdienstorden vom Deutschen Adler)

Řád za zásluhy o německou orlici (německy Verdienstorden vom Deutschen Adler) bylo vyznamenání německého nacistického režimu, udělované převážně zahraničním diplomatům. Řád byl založen Adolfem Hitlerem 1. května 1937 a přestal být udělován po rozpadu nacistického Německa na konci druhé světové války v Evropě. Nošení Záslužného řádu německé orlice je ve Spolkové republice Německo zakázáno.

Skladem (1 ks)
Kód: M98
500 Kč
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

Řád za zásluhy o německou orlici bylo diplomatické a čestné vyznamenání udělované významným cizincům, zejména diplomatům.

Kromě vyznamenání pro neněmecké občany obdržel říšský ministr zahraničí a říšský protektor Čech a Moravy "zvláštní stupeň" (Sonderstufe) se stejnými insigniemi jako velkokříž řádu. V souladu s tím obdržel zvláštní stupeň řádu ministr zahraničí Constantin von Neurath, další řád obdržel Joachim von Ribbentrop při svém jmenování ministrem zahraničí v roce 1938. V roce 1943 obdržel Dr. Wilhelm Frick zvláštní stupeň poté, co se stal říšským protektorem Čech a Moravy.

Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 Sb. Tento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.