Neohodnoceno

Vyznamenání za dlouholetou službu v SS (SS-Dienstauszeichnunge) 12 let

Skladem (2 ks)
Kód: M210
500 Kč
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

aukce od korunky, dejte si mě do oblíbených a mrkněte i na moje ostatní aukce!:-) Jedná se o nádhernou repliku

 

Vyznamenání za dlouholetou službu v SS (německy SS-Dienstauszeichnungen) byla medaile udělovaná po čtyřech letech, osmi letech, dvanácti letech a dvaceti pěti letech. Ocenění za čtyřletou a osmiletou službu měla podobu kruhové medaile, zatímco ocenění za dvanáctiletou a pětadvacetiletou službu měla podobu svastiky. Vyznamenání za službu v SS navrhl v Mnichově profesor Karl Diebitsch. Vyznamenání se lišila svým designem v závislosti na délce služby vyznamenaného.

 

Poprvé jej zavedl Adolf Hitler 30. ledna 1938, Na zadní straně každého vyznamenání byl vyražen nápis v němčině: FÜR TREUE DIENSTE IN DER SS ("Za věrnou službu v SS"). Medaile byla udělována příslušníkům SS v SS-Verfügungstruppe, SS-Totenkopfverbände, kteří byli v aktivní službě, obdobné ocenění za službu měla i nacistická strana a německá policie. Vyznamenání za dlouholetou službu v nacistické straně se udělovalo ve stupních deset, patnáct a dvacet pět le], vyznamenání za dlouholetou službu v policii se udělovalo ve stupních osm, osmnáct, dvacet pět a čtyřicet let (bylo schváleno, ale nikdy nebylo uděleno.

Nejčastěji se udělovala ocenění za čtyřletou a osmiletou službu. Přestože celé nacistické hnutí trvalo něco málo přes 25 let (1920-1945) a SS byly založeny teprve v roce 1925, vyznamenání pětadvacetileté verze se udělovala dlouho před dovršením 25 let skutečné služby. Bylo to proto, že období mezi lety 1925 a 1933 (které nacisté označovali jako Kampfzeit ("doba boje") se započítávalo dvojnásobně a započítávala se i jakákoli služba v ozbrojených silách v první světové válce a po ní, stejně jako u policie. Přesto se jednalo o jedno ze vzácnějších vyznamenání udělovaných nacistickým Německem, které se přestalo udělovat koncem roku 1941.
 

"Nabídkamých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.