Neohodnoceno

50 Groschen NSDAP Hitlerbewegung

Skladem (2 ks)
Kód: GERMAN309
250 Kč 250 Kč / 1 ks
Kategorie: Německo
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

aukce od korunky, dejte si mě do oblíbených a mrkněte i na moje ostatní aukce!:-)

Tato pamětní medaile představuje moderní repliku, která odráží historické období počátku 20. století, konkrétně související s nacistickým hnutím v Německu. Lícová strana nese pro toto období typický design, zobrazující stranický emblém - orla držícího svastiku. Výraz "Meine Ehre heißt Treue", což v překladu znamená "Má čest znamená věrnost", obklopuje dvě sig-runy a lebku, symbolizující SS - organizaci proslulou svou rolí při prosazování rasové politiky nacistů a účastí na válečných zločinech.

Na rubové straně je medaile označena "50 Groschen" a frází "Hitlerbewegung", která přímo souvisí s ranými politickými aktivitami Adolfa Hitlera a formováním Nacistické strany, známé jako NSDAP. Uvedení "50 Groschen" může naznačovat nominální hodnotu, ale jako replika nemá status zákonného platidla.

Řemeslné zpracování medaile se snaží napodobit ikonografii a estetiku doby, poskytující silné připomenutí historického kontextu, který reprezentuje. Sběratelé a historici by mohli najít zájem o takové předměty pro jejich vzdělávací hodnotu, zdůrazňující mocnou symboliku používanou nacistickým režimem k šíření jejich ideologie a důležitost pamatovat si historii, aby se zabránilo opakování tak temných časů.

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nové ražený kousek 

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.