Neohodnoceno

Čestný kříž německé matky - odraz nacistické historie

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: M21
500 Kč
Kategorie: Odznaky & Vyznamenání
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

aukce od korunky, dejte si mě do oblíbených a mrkněte i na moje ostatní aukce!:-) 

 

Neváhejte se na cokoliv zeptat! Jedná se o nově dělaný kousek.

 

 

Čestný kříž německé matky je unikátní a historicky významný předmět, který byl udělen ženám v nacistickém Německu za jejich roli při budování "árijské rasy". Toto vyznamenání, zavedené v roce 1938, se udělovalo ženám, které měly čtyři a více dětí. Byl udělen ve třech stupních - bronz pro matky s čtyřmi až pěti dětmi, stříbro pro matky se šesti až sedmi dětmi a zlato pro matky s osmi a více dětmi.

Unikátní design tohoto vyznamenání zahrnuje kříž se švýcarskými rameny, ve středu s nápisem "Das Kind adelt die Mutter" (Dítě šlechtí matku) na přední straně a "16. Dezember 1938" (16. prosince 1938) na zadní straně. Kříž je obklopen věncem s hákovými kříži a květy. Pro sběratele historických předmětů nebo vyznamenání je tento kříž skutečným klenotem.

 

 

"Nabídkamých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.