Neohodnoceno

Historická medaile: Památka na atentát na Hitlera 1944

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
Kód: M62
500 Kč
Kategorie: Odznaky & Vyznamenání
Položka byla vyprodána…
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

 

Medaile za zranění 20. Juli 1944 byla udělena německým vojákům, kteří byli zraněni během atentátu na Adolfa Hitlera, který se uskutečnil 20. července 1944. Atentát provedla skupina důstojníků, kteří se snažili zvrátit průběh druhé světové války tím, že odstraní Hitlera z moci. Atentát byl neúspěšný a mnoho lidí bylo zatčeno, včetně těch, kteří byli zraněni během akce. Medaile za zranění 20. Juli 1944 byla vytvořena jako uznání těchto vojáků, kteří byli zasaženi při atentátu.

Medaile za zranění 20. Juli 1944 měla podobu oválného odznaku s portrétem Adolfa Hitlera na přední straně a nápisem "20 Juli 1944" a "Für Verwundete des 20. Juli" na zadní straně. Byla udělována pro zranění všech typů, od lehkých až po těžká, a byla symbolem uznání za obětavost při atentátu na Hitlera. Dnes se tato medaile stává ceněným sběratelským předmětem a připomíná události, které vedly ke konci druhé světové války.

poštovné se platí vždy jedno. Od 2tis. doprava zdarma, Jedná se o nově dělaný kousek

Neváhejte se na cokoliv zeptat!

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

*Prodej předmětů, které vyobrazují, zachycují nebo jinak znázorňují symboly, zejména loga, vlajky, odznaky, uniformy a jejich části, hesla, výroky, prohlášení, slogany a formy pozdravů,představitele nebo projevy představitelů hnutí uvedeného v § 403 odst. 1 trestního zákoníku č. 40/2009 SbTento prodej je pouze za účelem: vzdělávání, výzkumu, umění, podávání zpráv o aktuálních nebo historických událostech nebo k obdobným účelům.“ Kupující nákupem stvrzuje, že výrobky pořizuje pouze k výše uvedeným účelům. V žádném případě nejsou předměty prodávány pro propagaci čehokoliv.