Neohodnoceno

Ocenění za dlouholetou práci pro NSDAP

Skladem (2 ks)
Kód: M120
500 Kč
Doprava
Doprava
zdarma pro větší objednávky
Top kvalita
Top kvalita
Vybíráme pro vás ty nejkvalitnější repliky

aukce od korunky, dejte si mě do oblíbených a mrkněte i na moje ostatní aukce!:-)

 

Ocenění se udělovalo ve třech stupních za deset, patnáct a dvacet pět let služby. Na zadní straně každého vyznamenání byl vyryt nápis v němčině: Treue für Führer und Volk ("Věrnost vůdci a lidu"). Služební vyznamenání představoval čtyřramenný kříž (Ordenskreuz) s mírně prohnutými rameny. Ve středu kříže je umístěna státní orlice s dubovým věncem. Mezi rameny byly paprsky, které byly zavěšeny na 30mm stuze. Dne 2. dubna 1939 nařídil Adolf Hitler jeho zavedení pro členy a členky NSDAP, kteří splňovali určité kvalifikační předpoklady. Poprvé bylo vyznamenání uděleno 30. ledna 1940.

Přestože celé nacistické hnutí trvalo něco málo přes 25 let (1920-1945), vyznamenání se udělovalo dlouho před uplynutím uvedených let skutečné služby. Bylo to proto, že období mezi lety 1925 a 1933 bylo nacisty označováno jako Kampfzeit ("doba boje"). Doba služby pro udělení vyznamenání se počítala dvojnásobně, a to od února 1925 do ledna 1933. Započítávala se služba v jakékoli organizaci nebo formaci nacistické strany. Doba služby musela být nepřerušená, s výjimkami pro:

Povinná vojenská služba, která nesměla přesáhnout dobu dvou let.
Vojenská služba proti republikánské vládě ve španělské občanské válce (1936 až 1939).
Německá vojenská služba po září 1939.

 

poštovné se platí vždy jedno. Od 2tis. doprava zdarma. jedná se o nově dělaný kousek

 

"Nabídka mých předmětů je určena výhradně jen pro sběratelské účely. Tímto prohlašuji, že nejsem členem žádného hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka nebo takového, které hlásá národnostní, rasovou či třídní zášť vůči jiné skupině osob, ani taková hnutí nepodporuji.“

 

Neváhejte se na cokoliv zeptat!